ייעוץ וליווי משפטי

על החשיבות בליווי של עו"ד לזכיינות

בעשרים השנים האחרונים רכישת זיכיון הפכה יותר ויותר פופולרית בענף הקמעונאות בישראל. ולא בכדי. הקמת עסק קמעונאי אינה פשוטה כלל ועיקר, גם לאלה המכירים את תחום הפעילות הרלוונטי. קל וחומר לכאלה ש"באים מבחוץ". אלה, וגם אלה, מעדיפים כיום להישען על יידע נצבר וכוח של מותג מוכר. הם מעדיפים לרכוש זיכיון.

מערכת היחסים בין מזכה לזכיין הינה א- סימטרית. רוצה לומר- בין הצדדים ישנם פערי כוח ויידע, הפועלים לטובת המזכה. זכיין שמעוניין ברכישת זיכיון נכנס לעולם שאינו מוכר לו, עם כללי משחק חדשים מבחינתו. זר שלא יבין את אותם כללים, ואם ייכנס לעסקה בעיניים סגורות, הוא עלול לעבור מפח נפש, וגרוע מכך – מפח כיס..

אם בכל עסקה מומלץ להיוועץ בעו"ד, הרי שבעסקה לא סימטרית כגון עסקת זכיינות- מדובר בפיקוח נפש של ממש. זכיין אשר לא יקבל הגנות משפטיות בעסקת זכיינות, עלול למצוא עצמו בשלב מוקדם או מאוחר במצבים בעיתיים ביותר, בלשון המעטה. לא ניתן להפריז בחשיבות של ליווי עו"ד, אשר יפקח את עיני הזכיין באשר לסיכונים העומדים בפניו. עוה"ד ידאג לאזן ולמתן את הסיכון.

לא כל עו"ד מכיר את הדקויות של עולם הזכיינות. בדיוק כשם שלא כל רופא משפחה מכיר את הדקויות של עולם הקרדיולוגיה. כשזכיין שוכר שירותיו של עו"ד שאינו מתחום הזכיינות, הוא רגוע, שהרי יש מי ששומר עליו; אבל לעיתים – למרבה הצער – מדובר בתחושת שווא.

גיא קולן הינו עו"ד וותיק, אשר הוסמך כעו"ד כבר בשנת 1998. עו"ד גיא קולן משמש כיו"ר וועדת זכיינות בלשכת עורכי הדין בישראל. עו"ד גיא קולן מכיר את תחום הזכיינות היטב באופן אינטימי; כשהוא ינהל בשם הזכיין מו"מ מול הרשת, הוא ייעשה כן באופן מקצועי ומיומן, והזכיין יידע בדיוק לאן הוא נכנס וכיצד הוא אמור להתנהל בכל סיטואציה. זכיינים יקרים, ידע זה כח – אל תוותרו עליו. עשו בו שימוש מושכל. קבלו ליווי מעו"ד לזכיינות. פנו עוד היום לעו"ד גיא קולן.

לפגישת ייעוץ ראשונה דיסקרטית ללא חיוב

077-9966025

 

צרו איתנו קשר עוד היום:

רשתות נוספות שיכולות לעניין אותך:

פיצה האט

פיצה האט הינה רשת בינלאומית, אשר הוקמה ב–1958 בקנזס ארצות הברית. הרעיון לפיצה היה יחסית חדש אך גרר הצלחה רבה…

קרא עוד »

קפה עלמה

רשת קפה עלמה האחות הקטנה של קפה לנדוור הינה פרי יצירה נוסף מבית היוצר של אנשי העסקים: ניר כספי, עופר קורן ואורן מאור…

קרא עוד »

קיווי

רשת קיווי מאפשרת לזכייניה להנות ממיקומים מרכזיים ואטרקיטבים, כמו כן ברשת קיווי זוכים הזכיינים להכשרה מלאה מצד הרשת…

קרא עוד »

צרו איתנו קשר עוד היום:

רוצים הצליח?

להיפגש זאת ההתחלה.

להישאר יחד זאת התקדמות.

לעבוד יחד זאת הצלחה.

הזכיינים המרוצים שלנו:

דילוג לתוכן