מאמרים

ניהול מוצלח של עסקת זכיינות

הבנת העקרונות של הרשת המזכה  

ניהול עסק זכיינות לא אמור להיות דבר מסובך למי שחקר את שוק הזכיינות קודם חתימה על חוזה זכיינות מחייב .

חוזה הזיכיון מציג למעשה את צורת ההתקשרות ואת תנאיו, על כן לפי בחירת הזכיין האם להיות זכיין בתפעול מלא או חלקי מונחים מול הזכיין כל זכויותיו וחובותיו, אך יש לשים דגש על חובות הרשת המזכה כלפי הזכיין.

זהו למעשה אחד הדברים החשובים ביותר בעתיד הניהולי של העסק שלכם וחופש הביטוי של הזכיין בסניף המבוקש.

חוזה זכיינות מחייב את הרשת המזכה לתת לזכיין ליווי מוקפד בניהול הסניף שלו ובכך הזכיין למעשה נהנה מנסיונה הניהולי של הרשת המזכה .

מערכת היחסים עם הרשת המזכה 

החברות המזכות מציגות כללים שונים עבור הזכיינים , לכן הזכיין חייב להעמיק ולהבין מה עתידה להיות מערכת היחסים בינו לבין הרשת המזכה עוד בטרם חתימתו על חוזה זכיינות עם אחת מהרשתות המצויות , נדגיש כי לא חשוב כמה פופולרית וכמה ותיקה הרשת על הזכיין להבין לעומק את משמעות הדברים על כל פרטיהם.

חוזה הזכיין עלול להיות מאוד מגביל מבחינת הזכיין ולכן עדיף שלא להקל ראש או לחסוך על ייעוץ מקצועי..

יש להדגיש כי כאשר מדובר על זכיינות מלאה הזכיין עוד עלול להיות מוגבל יותר בכל הקשור לספקים שונים , בעלי מקצוע ושירותים נוספים .

זכיינות יוצרת התחייבות ארוכת טווח עבור שני הצדדים ולכן חשוב לבדוק מראש את חופש הפעולה הניתן לזכיין ע"י הרשת המזכה דבר העלול לחסוך בעתיד בהוצאות תפעול לא זולות.

כמו כן חייב הזכיין להפנים כי הוא כפוף לדרכי הניהול המקובלים ברשת ולדעת כי בכל מצב של אי עמידה בביקורות או דרישות הרשת תהיה לרשת לא פעם את האפשרות לבטל את חוזה הזכיון מול הזכיין או לחילופין לא להאריכו בעתיד.

ניהול נכון על פי תנאי הרשת יחסוך מהזכיין עוגמת נפש מיותרת.

להיות חלק מרשת ולהמשיך לחשוב כעצמאי

לכל זכיין אופי משלו , ומי שאוהב להרגיש חופשי  ללא  עול על כתפיו בהתנהלותו היום יומית לא תמיד יתלהב מעסקאות זכיינות. יחד עם זאת גם אדם עצמאי יכול למצוא יתרונות רבים בעסקאות זכיינות שונות כמו ניסיון , מוניטין וקהל לקוחות ותיק לרשת.

אחת האפשרויות במקרה זה היא לרכוש למעשה זיכיון מצומצם ברשת ובכך להיות למעשה פחות כבול לצורת הניהול הסגורה והמקובלת ברשת או לחילופין לרכוש זכיינות מלאה ברשת עם ראש פתוח שאוהבת ללמוד ולגדול מהשטח ומניסיון הזכיינים.

מאיזה צד שלא נבחן את הדברים על הזכיין לפעול במלוא המרץ ובמירב  האחריות על מנת להביא את סניפו להצלחה משגשגת . כל הימנעות מחיכוך מיותר מול הרשת יגרמו לזכיין לנהל את העסק ללא כל הפרעה ולדחוף אותו להישגים.

צוות המרכז הישראלי לזכיינות פועל במרץ לתת לכם היזמים את  מלוא המידע והיכולת להנות ממיטב המומחים והיועצים בענף הזכיינות לפרטים נוספים צרו עימנו קשר.

בהצלחה

רשתות נוספות שיכולות לעניין אותך:

חומוס יוסף

רשת חומוס יוסף החלה את דרכה בפרדס חנה כחומוסייה צנועה בצמוד לחנות התבלינים של משפחתו של יוסף עם…

קרא עוד »

TO GO

רשת נעלי TO GO הינה אחת מרשתות האופנה הגדולות בישראל עם מעל 70 חנויות בפריסה ארצית מדן ועד אלת…

קרא עוד »

רשת פיצה פאפא ג'ונס הוכרה כמנצחת הגדולה של שנת הקורונה וכתגלית השנה בעולם הזכיינות 2020…

כן. כשכמעט כולנו נכנסנו ויצאנו מסגר לסגר, ישבנו בבית מול המסכים, בטוחים שסוף העולם הגיע, ותהינו איזו פיצה כדאי לאכול היום או מחר, התחלנו להתוודע לאחת הרשתות הכי מבטיחות שהגיעה לישראל בשנים האחרונות…

קרא עוד »

צרו איתנו קשר עוד היום:

הזכיינים המרוצים שלנו:

דילוג לתוכן