מאמרים

זכיינות בתי קפה

בישראל קיימות מספר רשתות בתי קפה מובחרות, אשר נהנות מפריחה ושגשוג לאורך השנים האחרונות.

לצד בתי קפה הפרטיים בישראל ניתן למצוא רשתות חזקות כמו: קפה ארומה, קפה גרג, קפה קפה, קפה לנדוור, עלמה ועוד… אשר מאכלסות בגאון את מירב הקניונים, המרכזים המסחריים והרחובות הראשיים בישראל.

מה הופך את רשתות בתי הקפה לכו' אטרקטיביות? כמה עולה להיות זכיין רשת? ולמה חייבים להתייחס לפני שרוכשים חוזה זכיינות לבתי קפה?

אחד החלומות המשותפים למירב הישראלים  הוא החלום להיות בעלים של בית קפה, החלום כמו חלום דומה אך המנגינה לא אותה מנגינה.

האומנם הרצון והמוטיבציה גבוהים אך יחד עם זאת עומדים לפני הזכיינים לא מעט אתגרים, שבינהם: בנייה והקמת סניף מאפס, פיקוח, עבודה מול ספקים, רישוי עסקים, כיבוי אש, התנהלות בירוקרטית מול גופים שונים וכו'.

בכורח הנסיבות הללו היזמים נחלשים לא פעם ומתחילים את הפעלת העסק החדש שלהם "עם הלשון בחוץ" .

מסיבה זאת בדיוק מספר היזמים, שבוחרים להיות זכיינים ברשתות בתי הקפה, עולים ושיטת הזכיינות לבתי הקפה צוברת תאוצה משמעותית בשנים האחרונות.

רשתות בתי הקפה מציעות לזכיינים ברשת את מירב האמצעים על מנת לעבור את הדרך בצורה הידידותית ביותר תוך כדי ליווי צמוד בכל שלבי תכנון פיקוח ובנייה, הכשרת הזכיין להפעלת הסניף, גיוס והקמת צוות עובדים מקצועי, הרצת הסניף ולאחר מכן פתיחה רשמית וחגיגית תוך כדי פיקוח הדוק על כל שלב ושלב בדרך.

אך גם כאן הדרך לבחירת הזכיון הנכון והקמת הסניף עלולה לא פעם להיות לא ממש ורודה בשל בחירת מותג שלא מנוהל כראוי, בחירת מקום שאינו מתאים, תנאים מסחריים לא הגיוניים, צוות מצומצם שאינו מסוגל לתת מענה לזכיין או לחילופין מספר רב של סניפים אשר נפתחים במקביל ולא מאפשרים לרשת ללוות את הזכיין הראוי.

כיצד להימנע מטעויות ברכישת זכיינות לבתי קפה?

כחלק מבדיקה מקיפה אותה ניתן לבצע קודם רכישת הזיכיון לבתי הקפה עומדים לרשות הזכיינים לא מעט מומחים, יועצים עסקיים ועורכי דין אשר יכולים להעשיר את הידע החסר לזכיין.

המלצה על מיקום נכון, תנאים מסחריים הוגנים, הכרה עמוקה של השוק והסכמי הזיכיון יעמדו לצידו של הזכיין כערך עליון מובהק לפני חתימה על הסניף המיוחל.

כמה עולה זכיינות לבתי קפה?

השקעת הזכיין מחולקת לשני חלקים עיקריים הקמת הסניף וציודו ורכישת הזיכיון ותשלום חד פעמי של דמי זכיינות.

הקמת הסניף והציוד הנלווה לרוב מוערכת בסדר גודל של כ 10,000 ש"ח למטר מרובע ולכן סניף של כ 100-150 מטר יכול להגיע לסכומים של מיליון ש"ח ואף יותר.

דמי הזכיון לרשתות בתי הקפה השונות משתנות ונעות בין 150,000 ל 300,000 ש"ח כתשלום חד פעמי לרשת עבור רכישת הזיכיון.

כיצד ניתן לחסוך בעלויות ברכישת זכיינות לבתי קפה?

גם כאן יוכלו המומחים המובילים בשוק לכוון את הזכיינים במשא ומתן נכון מול הרשת, בחירת מיקום מתאים, אשר יכול לחסוך מאות אלפי שקלים עבור הזכיין בשל תשתיות קיימות בשטח, מזגנים ויטרינות, מינדוף ועוד.

יתרה מכך ישנם קניונים ומרכזים מסחריים אשר יעניקו לזכיין עזרה כספית בהקמת הסניף במידה וימצאו לנכון כי הדבר יעלה את ערך הנכסים שלהם.

חשוב לדעת שעסקאות מסוג זה לרוב לא נמצאות על המדף אלא עוברות מפה לאוזן דרך היועצים והמומחים בענף .

עדיפות לעסקת זכיינות?

הנתונים מוכיחים כי הקהל הישראלי מעדיף לשבת בבתי קפה רשתיים ומוכרים לא פעם בשל הנגישות לסניף, הכרת התפריט, האווירה והשירות בסניפים.

הזכיין ברשת בתי הקפה זוכה להיות חלק מקבוצה גדולה ולכן נהנה מכוח קנייה חזק מול הספקים השונים, אשר יספקו לו מחירים אטרקטיבים יותר.

סניפי הרשתות מכפילים ומשלשים את ההכנסות מול בתי קפה פרטיים הממוקמים באזורים הסמוכים.

כתוצאה מכך החזר ההשקעה בבתי קפה הרשתיים יהיה מהיר יותר מאשר בבתי קפה פרטיים.

צוות המרכז הישראלי לזכיינות פועל במרץ לתת לכם היזמים את  מלוא המידע והיכולת להנות ממיטב המומחים והיועצים בענף הזכיינות לפרטים נוספים צרו עימנו קשר.

בהצלחה

רשתות נוספות שיכולות לעניין אותך:

חומוס יוסף

רשת חומוס יוסף החלה את דרכה בפרדס חנה כחומוסייה צנועה בצמוד לחנות התבלינים של משפחתו של יוסף עם…

קרא עוד »

TO GO

רשת נעלי TO GO הינה אחת מרשתות האופנה הגדולות בישראל עם מעל 70 חנויות בפריסה ארצית מדן ועד אלת…

קרא עוד »

רשת פיצה פאפא ג'ונס הוכרה כמנצחת הגדולה של שנת הקורונה וכתגלית השנה בעולם הזכיינות 2020…

כן. כשכמעט כולנו נכנסנו ויצאנו מסגר לסגר, ישבנו בבית מול המסכים, בטוחים שסוף העולם הגיע, ותהינו איזו פיצה כדאי לאכול היום או מחר, התחלנו להתוודע לאחת הרשתות הכי מבטיחות שהגיעה לישראל בשנים האחרונות…

קרא עוד »

צרו איתנו קשר עוד היום:

הזכיינים המרוצים שלנו:

דילוג לתוכן