איך לגייס מימון לעסק חדש כשהבנק לא מאשר הלוואה?

חלק בלתי נפרד מזכיינות, קרי פתיחת עסק חדש, היא לקיחת הלוואה התחלתית לפתיחת העסק. לצערנו, יש מצבים רבים בהם הבנק אינו מאשר לעסק קבלת הלוואה, קרי, הבנק אינו מוכן לקחת סיכון ולתת כסף לעסק שאינו יציב מבחינה פיננסית. אם גם אתם סורבתם על ידי הבנק ומצויים במצב בו אתם חייבים לגייס מימון לעסק החדש שלכם, בוודאי תשמחו לדעת שיש דרכים להשיג את אותו מימון. במאמר זה נמנה מספר דרכים מרכזיות.

מדוע הבנק סירב לכם?

הדבר הראשון אותו כל בנק עושה הוא להתמקד בבדיקת יכולת ההחזר של הלקוח העסקי או הלקוח הפרטי הפונה אליו וזאת לעומת אותו סיכון אותו הוא לוקח. בין הקריטריונים אותם בודק הבנק טרם הוא מאשר או מסרב הלוואה למטרת מימון לעסק חדש הם יכולת ההחזר של אותו עסק, הגב הכלכלי שלו, הערבויות או הבטחונות של העסק וכמובן הרושם שהתקבל מאותו לקוח.

האפשרויות העומדות לרשותכם

במקרה וגם אתם חייבים לגייס ממון לעסק החדש שלכם והבנק שלכם סירב לתת לכם הלוואה תוכלו לנקוט באחד מהצעדים הבאים:

  1. בנק אחר – תוכלו לפנות לבנק אחר למטרת הלוואה לעסק החדש, אך חשוב שתיקחו בחשבון שרוב הבנקים בוחנים "בגדול" את אותם פרמטרים.
  2. קרן בערבות המדינה – חשוב להבין שלא מדובר במענק אלא בהלוואה לכל דבר ואתם תהיו מחוייבים להחזיר אותה בתוספת ריבית. גם כאן הקרן תערוך בדיקה כלכלית ותבחן האם לאותו בעל עסק תהיה היכולת להחזר ההלוואה הנדרש. חשוב לדעת שהקרן לא תיתן הלוואה לעסקים שאחד מחשבונותיו מוגבלים ושאין ביכולתו להחזיר את סכום ההלוואה תוך פרק זמן מסויים.
  3. חברת אשראי – ניתן לבחון קבלת הלוואה מחברת האשראי שלכם. קחו בחשבון שחברות אשראי רבות הן בבעלותם של הבנקים בישראל והריבית היא לרוב גבוהה ושתמיד חשוב לבדוק האם חברת האשראי אכן נוהגת לספק לעסקים הלוואות בסכומים בהם אתם מעוניינים, שכן יש חברות אשראי שמגבילות את הסכום ל – 50,000 ₪ .
  4. חברת מימון – תוכלו לפנות אל חברת מימון, קרי, חברה חוץ בנקאית שיכולה להציג בפניכם אישור פעילות ממשרד האוצר, לבחון את הבקשה שלכם ולהציע לכם את השירות המתאים ביותר, אם מדובר על הלוואת אשראי חוץ בנקאי המבטיחה לכם מימון מיידי, פריסה המותאמת לבית העסק וכמובן אי הגדלת האובליגו בבנק. אפשרות נוספת היא שירות ניכיון צ'קים.

מימון לעסק באמצעות ניכיון צ'קים

אחת הדרכים הנפוצות ביותר של עסקים חדשים וקיימים למימון היא ניכיון צקים. כאן, כל שנדרש מכם הוא לאסוף את הצ'קים הדחויים שקיבלתם ולקבל את סך הסכום של הצ'קים בניכוי עמלה. פעולת ניכיון שקים מתאימה לעוסקים מורשים, עסקים קטנים וחברות. כך גם תימנעו מהלוואה (שכן, אתם מקדימים את מועד התשלום), וגם תיהנו מתזרים של מזומנים לעסק. בהצלחה!

רשתות נוספות שיכולות לעניין אותך:

חומוס יוסף

רשת חומוס יוסף החלה את דרכה בפרדס חנה כחומוסייה צנועה בצמוד לחנות התבלינים של משפחתו של יוסף עם…

קרא עוד »

TO GO

רשת נעלי TO GO הינה אחת מרשתות האופנה הגדולות בישראל עם מעל 70 חנויות בפריסה ארצית מדן ועד אלת…

קרא עוד »

רשת פיצה פאפא ג'ונס הוכרה כמנצחת הגדולה של שנת הקורונה וכתגלית השנה בעולם הזכיינות 2020…

כן. כשכמעט כולנו נכנסנו ויצאנו מסגר לסגר, ישבנו בבית מול המסכים, בטוחים שסוף העולם הגיע, ותהינו איזו פיצה כדאי לאכול היום או מחר, התחלנו להתוודע לאחת הרשתות הכי מבטיחות שהגיעה לישראל בשנים האחרונות…

קרא עוד »

צרו איתנו קשר עוד היום:

הזכיינים המרוצים שלנו:

דילוג לתוכן