איך לייעל את נושא הגבייה בעסק?​

גביית תשלומים לעסקים הוא נושא משמעותי ולעיתים כאוב ולצערנו בחברות רבות הוא מתנהל באופן לא יעיל, דבר אשר גורם לבזבוז משאבים ולהפסדים כספיים. כיצד ניתן לייעל את הנושא באופן מהיר ופשוט? על כך, בכתבה הבאה.

השוטף שלא שוטף

אם תשאלו בעלי עסקים בישראל מה המילה השנואה עליהם, הם ישיבו "שוטף" או אולי "פלוס". ככה זה כשבישראל מודל 2020 מקבלים שירות היום ומשלמים עליו בעוד 60/90 יום או יותר. הדבר יוצר פתח לעיכובי תשלום, מעשי נוכלות, ניסיונות התחמקות ועוד. ומשם הדרך לחובות, הלוואות מיותרות, חוסר יכולת לשלם לעובדים / ספקים / לקוחות וכדומה – קצרה. אין ספק, מדובר במכשול מרכזי בדרך לגבייה עסקית יעילה.

 

אז מה עושים? איך הופכים ליעילים יותר?

 

הנה כמה עצות חשובות בדרך ליעילות גבייה מקסימאלית:
  • לעבוד בצורה מסודרת – בראש ובראשונה, חשוב לעבוד באופן מאורגן, תוך כדי הקצאת המשאבים הנדרשים לכך. חברות רבות מעסיקות אדם במיוחד לתפקיד זה או פונות לשירותי מיקור חוץ, המספקים את השירות הרלוונטי. אל תעמיסו את נטל הגבייה על אדם שתפקידו אחר לחלוטין. דאגו לתיעוד, גיבוי מסמכים וחלוקת תפקידים מוגדרת וברורה.
 
 
  • למצוא את הנתיב שבין התקיף לרגיש – מצד אחד, התחשבו עד כמה שניתן בצורכי הספקים ונותני השירות שלכם. עליכם לשמר את מערכת היחסים ולזכור שאינכם לבד בשוק והם תמיד עלולים לעזוב אתכם. מצד שני, כשצריך, עמדו על שלכם, בלי פשרות או ויתורים שאינכם שלמים עימם. החוכמה היא למצוא את נקודת האיזון בין זה לזה, תוך כדי גבייה דיפרנציאלית (כלומר – אישית) בהתאם ללקוח. למשל: אם מדובר בלקוח ותיק ואמין, שמכניס לקופתכם כסף רב, ואשר נקלע לצרה זמנית, מוטב להתגמש איתו מעט.
 
 
  • לעבוד עם מערכת גבייה ממוחשבת – עם כל הכבוד לקלסרים, לדפים ולמחשבונים, בפתח העשור השלישי של המאה העשרים האחת חייבים לעבוד ממוחשב. תוכנות גבייה טובות קיימות בשוק, ומציעות אפשרויות תזכורת, חישובים שונים, דו"חות גבייה, תנאי תשלום ועוד.
 
 

סליקת צ'קים רק באמצעות סורק

את העצה המעניינת, המפתיעה ויש שיאמרו החשובה מכולן השארנו לסוף – נושא סליקת הצ'קים. מאות אלפי צ'קים מזויפים הועברו מיד ליד בישראל מדי שנה עד לראשית שנות התשעים. החל משנת 1991, שעה שהומצא סורק הצ'קים הטכנולוגי, המשימה של זייפני הצ'קים הפכה למסובכת פי כמה. בעזרתו של סורק צ'קים, תהליך הגבייה מהיר הרבה יותר, אפקטיבי פי כמה, וכאמור כמעט נטול סיכוני זיוף. מה צריך יותר מזה? עוד נספר לכם שישנם מספר דגמים של סורקי צ'קים, אך דווקא זה שהומצא בישראל אי שם בשנות ה-90', מצליח לגבור על המתחרים הבינלאומיים, בזכות הפשטות והאלגנטיות שלו. מכשיר אמין ונפלא שכל עסק שמתנהל בין השאר באמצעות צ'קים צריך שיהיה לו.

אז זכרו – בשביל גבייה יעילה צריך סדר, גבייה תקיפה, חכמה וממוחשבת, וסליקת צ'קים באמצעות סורק. בהצלחה!

חומוס יוסף

רשת חומוס יוסף החלה את דרכה בפרדס חנה כחומוסייה צנועה בצמוד לחנות התבלינים של משפחתו של יוסף עם…

קרא עוד »

TO GO

רשת נעלי TO GO הינה אחת מרשתות האופנה הגדולות בישראל עם מעל 70 חנויות בפריסה ארצית מדן ועד אלת…

קרא עוד »

רשת פיצה פאפא ג'ונס הוכרה כמנצחת הגדולה של שנת הקורונה וכתגלית השנה בעולם הזכיינות 2020…

כן. כשכמעט כולנו נכנסנו ויצאנו מסגר לסגר, ישבנו בבית מול המסכים, בטוחים שסוף העולם הגיע, ותהינו איזו פיצה כדאי לאכול היום או מחר, התחלנו להתוודע לאחת הרשתות הכי מבטיחות שהגיעה לישראל בשנים האחרונות…

קרא עוד »

צרו איתנו קשר עוד היום:

הזכיינים המרוצים שלנו:

דילוג לתוכן